حالت نمایش
  • فقط نمایش کتاب‌های موجود
مرتب سازی براساس

لازم نیست بگویی دوستت دارم

گروه مولفان | شرمن آلکسی| مهدی نمازیان
ناشر: نون
تعداد صفحات: 288

28,000 تومــان

اولیس کامران

گروه مولفان | علی کرمی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 200

19,000 تومــان

شهر خرس

گروه مولفان | فردریک بکمن| الهام رعایی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 416

19,500 تومــان

لارز

گروه مولفان | لوئیز اردریچ| سعید کلاتی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 432

39,000 تومــان

رادیو سکوت

گروه مولفان | آلیس آزمن| ثمین نبی پور
ناشر: نون
تعداد صفحات: 382

35,000 تومــان

شب جاهلان

گروه مولفان | منصور علیمرادی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 276

26,000 تومــان

سه دختر حوا

گروه مولفان | الیف شفق| مریم طباطبایی ها
ناشر: نون
تعداد صفحات: 452

41,000 تومــان

نفرتی که تو می کاری

گروه مولفان | آنجی توماس| میلاد بابانژاد| الهه مرادی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 400

44,000 تومــان

همه چیز، همه چیز

گروه مولفان | نیکلا یون| نازیلا محبی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 288

29,000 تومــان

و من دوستت دارم

گروه مولفان | فردریک بکمن| الهام رعایی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 80

10,000 تومــان

خانه روان

گروه مولفان | یا قیاسی| محمد حکمت
ناشر: نون
تعداد صفحات: 392

30,000 تومــان

زنی در کابین 10

گروه مولفان | روت ویر| زهرا هدایتی
ناشر: نون
تعداد صفحات: 368

35,000 تومــان

noon publication logo لوگوی نشر نون

نان گرم نشر نون از کرمان می آید

نشر نون سال هزار و سیصد و نود یک تاسیس شد. بنیاد نشر نون را سید محسن بنی فاطمه گذاشت آن هم در پایتخت؛ در کرمان. بنی فاطمه خانه یکی از نشرهایی را بنا کرد که بعدتر قرار بود جز ناشران موفق بشود و اکثر کتاب هایش در ویترین کتابفروشی های اسم و رسم جا خوش کند.

اینکه در فاصله 988 کیلومتری پایتخت وطی جایی که بیشتر کتاب ها و ناشرها جمعشان جمع است، با چه رمز و رازی اهالی نشر نون موفقیت را مشق کردند، لابد بر می گردد به خاصیت کویر که مردمش را سخت کوش بار می آورد و در خونشان هست که حوالی چشمه ای کم رمق را آباد کنند.

نونی ها مثل باقی اهالی کویر کتوم و ساکت اند. کمتر مصاحبه می کنند و حرف می زنند. تا الان که تقویم به سال هزار و سیصد و نود و هفت و روزهای اول آبانش رسیده، مخاطب اگر بخواهد در مورد نشر نون بیشتر بداند و بفهمد کتاب نون چطور همراه زیره ی کرمان به همه جای ایران می رسد، دستش به جایی نمی رسد حتی زیر سایه گوگل که خیلی چیزها را بلد است!

شاید این نقطه ضعف رسانه ای نشر نون باشد، شاید هم عادت. هر چه هست انتشارات نون بیشتر با کتاب هایش حرف می زند و مسیر ارتباط با مخاطب جایی در کویر گم شده است.

خرده چیزهایی درباره نشر نون

نون در زمینه انتشار کتاب های عمومی فعالیت می کند عمده گرمای تنور نونی ها خرج این قسم کتاب ها می شود. دسته بندی موضوعاتی که اهالی نشر نون رفته اند سراغش مختلف است:

«منظومه شعر ایرانی»، «منظومه داستان ایرانی»، « منظومه داستان ترجمه» ، «منظومه طنز»، «منظومه شعر ترجمه» و «منظومه شعر ترجمه».

نشر نون هم داستان ترجمه دارد هم داستان از نویسنده های ایرانی. داستان های ایرانی نشر نون اتفاقا در مواردی هم موفق از آب درآمده اند و کارشان به تجدید چاپ رسیده. مثال این دسته می شود این ها: «مجموعه داستان های باغ اناری» ، «آه ای مامان» و «پیاله ای چای بنوش».

در رابطه با رمان خارجی هم نشر نون هم رفته است سراغ کلاسیک هایی که در هر زمان و دوره ای خوانندگان خودش را داشته و خواهد داشت هم رفته سراغ طبع آزمایی های جدید. نشر نون در این گروه دوم وسواس زیادی به خرج داده و ایضا سعی کرده مخاطب شناسی هم بکند.

 حاصل شده موفقیت و معرفی نویسنده های جدید به مخاطب ایرانی. فردریک بکمن، روث ور، لوییز اردریک، النا فرانته، لوران گونل و نیکولا یون نمونه هایی هستند که نشر نون از بازار کتاب فرنگ برای ایرانی های کتاب خوان و شاید حتی کتاب نخوان سوغات آورده است. بعد از کشفیات نشر نون در بازار ترجمه، خیلی از ناشرها هم توجهشان به این نویسنده ها جلب شد.

هاینریش بل، ارنست همینگوی، فرانسوا موریاک، ساگان، فورد مادوکس فورد،  لئون اوریس و الیف شافاک هم کسانی هستند که در میان اسم و رسم دارترها نشر نون از آنها کتاب چاپ کرده است

 

شمایل خوب کتاب در نشر نون

در انتشارات نون یک قراری  از روز اول با هم گذاشتند. گفتند محتوای خوب سر جایش و محترم؛ کتاب هایمان را اگر روی یک میز چیدیم باید جلوه خوبی داشته باشد. این شد که صورت کتاب در کنار سیرتش محترم شمرده شد تا کتاب ها آبرومند و زیبا به دست مخاطب برسد.

 

غرفه نشر نون و بازدیدکننده ویژه در نمایشگاه کتاب

اردیبهشت ماه سال نود و هفت که رسید، انتشارات نون برای خودش دیگر اسم و رسمی به هم زده بود و خیلی ها لااقل ریخت و رخت کتاب هایش را دیده بودند. غرفه نشر نون نمایشگاه 97 با همه غرفه های نمایشگاهی این انتشارات در سال گذشته اش فرق داشت؛ رهبر انقلاب در بازدید از نمایشگاه سری هم به غرفه نشر نون زده بود. بنی فاطمه مدیر نشر نون در ارتباط با آن روز و آن دید و بازدید کتاب گفته بود:

« صبح امروز موفق به ملاقات رهبر انقلاب شدم. در جریان این بازدید ایشان درباره کتاب ها پرسیدند و من تاکید کردم حوزه کاری انتشارات نون در زمینه رمان های ترجمه است که با توجه به وضعیت اجتماعی ما رمان ها انتخاب می شوند. نفرتی که تو می کاری به قلم ان جی توماس و هیل بیلی نوشته جی دی ونس را صبح امروز خدمت ایشان عرضه کردم. نفرتی که تو می کاری درباره وضعیت طبقاتی در آمریکاست. رمانی که بسیار مورد استقبال در این دوره از نمایشگاه قرار گرفته و به تبعیض نژادی و جامعه طبقاتی آمریکا می پردازد اما کتاب دیگر هیل بیلی بود که درباره روزگار آمریکا نشان های پشت کوه نشین است که روزنامه ایندیپندت درباره این کتاب می گوید این اثر به پدیده ترامپ و نحوه و ساختار حادث شدن او می پردازد.  رهبر انقلاب کتاب را تورقی فرمودند و عنوان داشتند برخی کتاب ها به عنوان ژانر تاثیرگذار ادبیات می تواند نفوذ داشته باشد.

هر دو کتاب مطرح شده برای این دوره از نمایشگاه آماده شده بود. این دو کتاب نشان می دهد در جامعه آمریکا چه مقابله ها و تضادهایی وجود دارد اما رهبر انقلاب در ادامه بر تولید آثاری که جنبه های مختلف اجتماعی را نشان داده و تاثیر گذار باشد، تاکید داشتند»

 

کتابهای نشر نون را چطور تهیه کنیم؟

انتشارات نون نقاط قوت زیادی دارد. نقاطی که می تواند به آن افتخار کند. نشر نون، ناشری که در کویر سبز شده و می بالد و دارد جلو می رود. انتشارات نون دیکته ای است که شجاعانه نوشته شده است با این همه نشر نون مثل بیشتر دیکته ها سال های اول درس و مشق، غلط هم دارد.

شاید بزرگترین ضعف انتشارات نون بازوی رسانه ای آن باشد که در عبارت روابط عمومی آن جلوه می کند. نمی شود سایت نشر نون را باز کرد و کتاب خرید چون اهالی نون خیلی به فکر کارکرد رسانه در موضوع کتاب نبوده اند . اصولا سایتی به اسم نشر نون وجود ندارد.

 بازخورد مخاطب جز در یک شبکه اجتماعی خاص جایی برای رسیدن به دست اهالی نون ندارد. کسی نو قلم باشد نمی تواند آثارش را برساند به دست اهالی انتشارات نون، از همه نقدتر و مهمتر شاید البته همان ضعف نون در توزیع مستقیم کتاب باشد.

برای خرید اینترنتی کتاب از نشر نون می توانید روی ما حساب کنید. سایت روزآهنگ مفتخر است که اعلام کند با استفاد ه از موتور جستجوی قدرتمند سایت می توانید کتاب های نشر نون را به راحتی ببینید و سفارش دهید و در سریع ترین زمان دریافت کنید. فهرست آثار کامل نشر نون، پرفروش ترین ها و تازه های نشر نون هم در دسترس شما هستند.