حالت نمایش
  • فقط نمایش کتاب‌های موجود
مرتب سازی براساس

پیشانی نوشت ها

گروه مولفان | علیرضا جوانمرد
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 144

14,000 تومــان

احضاریه

گروه مولفان | علی مؤذنی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 224

20,000 تومــان

افسانه های بیشتر

گروه مولفان | سعید زیباکلام
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 200

19,000 تومــان

دوازدهم

گروه مولفان | علی مؤذنی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 304

25,000 تومــان

تولدت مبارک جک نیکلسون

گروه مولفان | هانتر اس تامپسون| محمد رضا شکاری
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 104

10,000 تومــان

مهاجران

گروه مولفان | هوارد فاست| فریدون مجلسی| محمدرضا صادقی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 536

39,000 تومــان

تجزیه و تحلیل هنر کودکان

گروه مولفان | رودا کلاگ| زینب رجبی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 420

35,000 تومــان

رقص برزیل با شیطان

گروه مولفان | دیو زیرین| علی عربزاده
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 400

28,000 تومــان

کولی با شکلات تلخ

گروه مولفان | سندی مؤمنی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 104

9,000 تومــان

ترجمه؛ فعالیتی هدفمند

گروه مولفان | کریستیانه نورد| محمد یوسفی| مژگان سلمانی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 296

22,000 تومــان

آخرین مرز

گروه مولفان | هوارد فاست| فریدون مجلسی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 356

27,000 تومــان

سرشار زندگی

گروه مولفان | جان فانت| محمد رضا شکاری| فرید قدمی
ناشر: اسم
تعداد صفحات: 188

19,000 تومــان

esm publication logo لوگوی نشر اسم

سعید مکرمی بنیان گذار نشر اسم

نقطه شروع کار سعید مکرمی در کوهپایه نائین اصفهان است. جایی که متولد شد و حال و هوای مردمش بیشتر شبیه نائینی هاست تا اصفهانی ها. سعید مکرمی از روستای محل تولدش مسیر طولانی را تا پایتخت طی کرد. مسیری که نقطه عطفش شاید همین تاسیس نشر اسم باشد.

نشر اسم، اسمی که سعید مکرمی را خیلی ها با آن می شناسند، مجوزش سال هزار و سیصد و نود گرفته شد ولی ماند تا سال 95 راه اندازی شود دلیلش هم اشتغال سعید مکرمی در انتشارات عصر داستان بود.

اینکه اصلا سعید مکرمی کجا سرنوشتش با کتاب گره خورد، شاید برگردد به روزهای دانشجویی، مکرمی و رفقا در روزهای دانشگاه از کتابخوان های حرفه ای بودند و دغدغه شان کتاب بود. بعدتر هم چرخ روزگار در مسیری چرخید که ارتباط سعید مکرمی با کتاب بیشتر و بیشتر شود.

مکرمی در سال هشتاد و پنج شد کتابدار نهاد کتابخانه و دوره ای هم مسئول انتخاب کل کتابخانه های نهاد بود و این یعنی تقریبا بیشتر کتاب ها را می دید و با ناشرها و فعالین این حوزه در ارتباط بود.

خود کتابخانه هم که به صورت دوره ای بنا به مراوده ای که با مخاطب به صورت چهره به چهره داشتند، به نهاد اعلام نیاز می کردند که در فلان حوزه ها کتاب می خواهیم یا فلان کتاب ها را کم داریم.

بعدتر مشق های حوزه چاپ و نشر مکرمی جدی تر شد؛ زمانی که وارد انتشارات عصر داستان شد و از فاصله ای نزدیکتر با تولید کتاب آشنا شد.

در ارتفاعی که سعید مکرمی در نهاد کتابخانه ها ایستاده بود، کتاب، کتابفروش ها و ویترین هایشان، ناشر، مخاطب، توزیع کننده و خلاصه تمام اجزای چرخه کتاب پیدا بود. روزهای عصر داستان هم مزید بر علت شد تا تجربه ای گران قیمت به دست بیاید. حاصل این معجون شد کسی که صفر تا صد حوزه کتاب را از کارهای مدیریتی گرفته تا کارهای نمونه خوانی و چاپ را خوب می شناسد و انجامشان داده است.

سعید مکرمی اگر قرار بود موهایش همقد تجربه هایش سفید شود الان یک تار موی سیاه برایش نمانده بود ولی خوشبختانه همچنان با حال و وضع جوانانه در زمینه کتاب فعال است.

 

دغدغه های موسس نشر اسم برای ورود به حوزه نشر

از دید سعید مکرمی نشر و کتاب و چاپ بعد از انقلاب اسلامی سه قاچ دارد. او این سه قاچ را در گفتگو با رادیو فرهنگ رو کرده و ازشان حرف زده بود:

اول ایام منتهی به دهه شصت که ناشران بیشترشان سرگرم معارف دینی و متناسب با دغدغه های انقلاب بودند.

دوم از اواخر دهه شصت تا اوایل دهه هفتاد که موضوع اصلی فعالیت ها دفاع مقدس و روایت جنگ است. از خصوصی تا ناشر دولتی خیلی ها به روایت جنگ مشغول اند

سوم از دهه هشتاد تا 90 که ناشران جوان پا می گذارند به عرصه نشر و حال و هوای کتاب ها عمومی تر می شود و ادبیات داریم و علوم انسانی.

سعید مکرمی اعتقاد دارد در هر دوره ای کسانی که به پارادیم انقلاب اسلامی اعتقاد داشته اند در بازار نشر ورود و خروج هایی داشته اند یعنی متناسب با نیازهای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خودشان را بهینه کرده اند.

موسس نشر اسم زمانی دور و برش را نگاه کرد و حوزه نشر را سنجید و به این نتیجه رسید که در زمینه هایی کُمیت کار کتاب جبهه فرهنگی انقلاب لنگ است. اول در حوزه محتوا دوم در حوزه فرم. اینکه کسی خیلی هم پای کار انقلاب نباشد ولی دلش بخواهد رمانی درباره زندگی امام علی (ع) بخواند، این نیازی است که باید به بهترین شکل جواب داده بشود و سعید مکرمی دوست داشت در حد وسعش به این طور نیازها جواب بدهد. مکرمی دوست داشت علقه ها و اعتقادات و نگاهش به انقلاب اسلامی در حوزه کتاب و نشر هم خروجی داشته باشد.

آن تجربه های قبلی در نهاد کتابخانه ها و  عصر داستان و خلاهایی که شناسایی شد در این دغدغه های انقلابی ضرب شد و حاصلش مساوی شد با ضرورتی به اسم نشر اسم. نشری که از اول باید خصوصی بنیاد گذاشته می شد تا خلاق تر و چابک تر قدم بردارد.

 

مزیت های رقابتی نشر اسم

سال 95 که قدم نورسیده مبارک شد و سعید مکرمی اسمش خورد پای جواز نشر اسم کلی رقیب گردن کلفت و اسمی در بازار بودند. ناشرهایی که سابقه فعالیتشان از سن و سال خود مکرمی هم بیشتر بود ولی هیچ کدام از اینها باعث نشد مکرمی بد به دلش راه بدهد. موسس نشر اسم نقشه راه هوشمندانه ای کشیده بود که تا خود موفقیت یک سره می رفت.

سعید مکرمی مطابق تجربه های قبلی و سابقه اش دیده بود ناشر ها سنتی کار می کنند و این شده نقطه ضعفشان. همین را در نشر اسم گذاشتند به عنوان مزیت رقابتی نشر نوپا.

به اعتقاد اسمی ها یکی از دلایل کتاب نخوان بودن جامعه ریخت و رخت کتاب هاست. یعنی اینکه ناشر به کار چاپ در حد و اندازه صخافی و چسب نگاه کند. جلد را مثل پوشه بگیرد بچسباند دو طرف یک مشت کاغذ که فقط متحد بمانند و متفرق نشوند. این در حالی است که نشر اساسا برای خودش به یک صنعت تبدیل شده . نیاز دارد به نیازسنجی و تعیین فرم و برنامه ترویجی.

اسمی ها و مکرمی نشستند به شور و مشورت و عقل هایشان را گذاشتند روی هم و تجربه ها را رو کردند. نتیجه شد تکاپو برای انقلاب به خصوص در فرم کتاب. می شود گفت خیلی از ناشران نوپا از جمله نشر اسم در این زمینه موفق هم عمل کرده اند. شاهدش آمار تکرار نوبت چاپ هایشان است که عموما به سه می رسد  تیراژ هر نوبه هم معمولا زیر دو هزار نیست. یک شاهد دیگر این موفقیت ها را می توان عناوین ناشران برگزیده اغلب نمایشگاه های کتاب عنوان کرد. اکثر برگزیده ها از جوانتر ها هستند.

نشر اسم تلاش کرد تا مخاطب سازی کند یعنی فقط روی مخاطبان فعال موجود حساب نکند. برای این فقره نیاز سنجی لازم است و ایجاد مخاطب که خودش یک دانش ترکیبی است. ترکیبی از مدیریت و روابط عمومی و فهم رسانه.

در کنار این نگاه و موفقیت ها هم نویسندگان نامدار هم کم کم جذب ناشرانی مثل نشر اسم شدند.

 

توجه ویژه به فرم در نشر اسم

برای نوشتن یک کتاب نویسنده زحمت فراوانی می کشد از چند ماه گرفته تا چند سال. بعد بازخوانی هاست و نمونه خوانی ها و گاهی بازنویسی ها. سعید مکرمی معتقد است وقتی برای تولید یک کتاب این همه عرق ریخته شود نمی شود یک نفر فقط فوتوشاپ بلد باشد و بگوییم بیا جلد طراحی کن و برو. باید محتوای کتاب هم توسط گرافیست کاملا درک شود. این قاعده ای است که در نشر اسم روی آن تاکید فراوان می شود و اساسا جلد کتاب، عطف کتاب و پشت جلد کتاب هم به عنوان رسانه قلمداد می شوند. در شورای تولید نشر اسم مطابق همین نگاه مسئول فروش، مدیر هنری، مدیر تولید محتوا و حتی مسئول روابط عمومی حاضر هستند تا از فرصت سه بعدی جلد کتاب به مثابه یک رسانه درست استفاده شود و ایضا چرخه تولید و فروش کتاب درست طراحی شود.

 

پنچ پیشنهاد روزآهنگ در میان کارهای نشر اسم

نشر اسم کتاب هایش خواندنی هستند و در میانشان روزآهنگ بر اساس معیارهای مراجعه و بازدید مخاطبان چند اسم را پیشنهاد می کند:

احضاریه علی موذنی

تذکره اندوهگینان حسام الدین مطهری

قصه های شبهای حرم خانه مریم بصیری

آپارتمان روباز علی موذنی

گربه بلیتس رابرت وستال با ترجمه مسعود امیرخانی

 

کتاب های نشر اسم را چطور تهیه کنیم؟

برای خرید اینترنتی کتاب در میان کتاب های نشر اسم می توانید از موتور جستجوی قدرتمند سایت روزآهنگ استفاده کنید. فهرست کامل کتاب های نشر اسم، پرفروش ترین ها و تازه های نشر اسم در سایت روآهنگ در دسترس شما هستند. می توانید به راحتی سفارش خود را در سایت روزآهنگ ثبت کنید و در سریع ترین زمان کتاب را دریافت کنید.