حالت نمایش
  • فقط نمایش کتاب‌های موجود
مرتب سازی براساس

ماجراهای پنگوئن ها

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 80

6,000 تومــان

اطلس جغرافیای جهان برای نوجوانان

گروه مولفان | محمود معافی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 64

30,000 تومــان

پسری در نقش بوقلمون

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 80

6,000 تومــان

مسابقه روی برف

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 80

6,000 تومــان

آتش نشان ترسو

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 72

6,000 تومــان

هدیه ی آدم کوتوله ها

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 70

6,000 تومــان

باغ سیب مصنوعی

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 72

6,000 تومــان

آزمایش علمی عجیب

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 72

6,000 تومــان

همسایه ی هیولا

گروه مولفان | ابی کلاین| جان مکینلی| مازیار موسوی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 72

6,000 تومــان

پیامبران و قصه هایشان -مجموعه 26 جلدی

گروه مولفان | حسین فتاحی| حمیدرضا بیدقی
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 336

20,000 تومــان

کانول، هیولای بی رحم

گروه مولفان | آدام بلید| محمد قصاع
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 120

7,000 تومــان

هلیون، دشمن آتشین

گروه مولفان | آدام بلید| محمد قصاع
ناشر: قدیانی
تعداد صفحات: 104

7,000 تومــان

انتشارات قدیانی در یک نگاه

سال هزار و سیصد و چهل و هشت بود که انتشارات قدیانی اولین قدم هایش را برای حضور در بین اهالی نشر برداشت؛ کتاب فروشی کوچکی در ملک پدری خانواده قدیانی در غرب تهران افتتاح شد و هفت سال بعد قدیانی ها مغازه بزرگتری در همان منطقه تهیه کردند و شدند عضو اتحادیه ناشران و کتاب فروشان.

سال هزار و سیصد و شصت و نه فعالیت های انتشاراتی قدیانی ها جدی تر و تخصصی تر شد و رفتند سراغ بخش ادبیات کودک و نوجوان. اسمش را هم گذاشتند بنفشه. بعد از بیست و دو سال فعالیت در سال هزار و سیصد و نود و دو قدیانی ها در بخش کودک بنفشه تصمیم جدیدی گرفتند و گفتند بنفشه از این به بعد فقط کتاب های بخش کودک را چاپ می کند. به نوجوان ها هم گفتند کتاب هایشان از این به بعد با آرم خود انتشارات قدیانی چاپ می شود.

 

نادر قدیانی موسس انتشارات قدیانی

نادر قدیانی متولد هزار و سیصد و سی و سه است؛ روستای کولنجین از توابع خاقان منطقه بوئین زهرا در استان قزوین. نادر قدیانی کلاس اولش را که خواند، تابستان همراه خانواده رخت و لباسش را برداشت و رفت خانه پدربزرک در غرب تهران.

این همان وقتی است که زلزله حال بویین زهرا را زیر و رو کرد و دیوارها و سقف ها را دوخت به زمین. مدرسه قدیانی هفت هشت ساله هم خراب شد. این شد که قدیانی ها برای همیشه مقیم تهران شدند.

قدیانی کلاس اولش را در تهران دوباره خواند و در همان  سالهای اول مدرسه مشق کتاب فروشی کرد. فروش کیهان بچه ها و مجله زن روز و کتاب های تاریخ و جغرافیا حوزه فعالیت نادر قدیانی بود.

نزدیک سالهای دبیرستان نادر قدیانی باز هم داشت کتاب می فروخت، این بار می رفت بازار بین الحرمین و ناصر خسرو یا اینکه از انتشارات آسیا و جاویدان کتاب می خرید و می رساند مغازه پدری و به مردم می فروخت.

نادر قدیانی اینقدر خبره کار کتاب بود که وقتی ایام سربازی رسید برای خودش سرمایه ای دست و پا کرده باشد. نادر قدیانی در روزهای سربازی مغازه عمویش را بازسازی کرد و همزمان با سربازی مشغول فعالیت اقتصادی و کتابی شد.

دی ماه سال هزار و سیصد و پنجاه و شش نادر قدیانی مغازه ای خرید به ارزش پنجاه و شش هزار تومان، خرج دکورش هم شد از قرار سی هزار تومان. بالای مغازه این تابلو خورده بود: موسسه انتشارات قدیانی.

زمان ریاست آقای اقبال، نادر قدیانی شد عضو اتحادیه ناشران. در این ایام نادر قدیانی برای کتاب فروشی اش از قم و تهران کتاب تهیه می کرد. در تهران از آسیا و جاویدان و در قم هم از پیام اسلام و نسل جوان.

نادر قدیانی برادری دارد که در جنگ به شهادت رسیده است. قبل از شهادت این برادر، نادر قدیانی به پشت گرمی او، می روند مغازه پدری را می کنند شعبه دوم کتاب فروشی قدیانی. در شعبه دو قدیانی ها مشغول به کتاب های درسی و کمک درسی می شوند. قدیانی از آن روزها و ماجراهای تهیه کتاب برای این شعبه این طور یاد می کند:

«ما کتاب های درسی دوره راهنمایی و ابتدایی، از جمله تاریخ و جغرافیا را در دو هزار دوره می خریدیم. آن زمان کتاب های درسی به خوبی شکل نگرفته بودند. ما از آقای عبدالرحیم جعفری، مدیر انتشارات امیرکبیر، به نام انتشارات آسیا و با ضمانت آقای کتیرایی کتاب می خریدیم. برای این کار ساعت یک و نیم شب می رفتم و تا صبح در نوبت می ماندم تا به من کتاب بدهند»

 

انتشارات قدیانی و بخش کودک و نوجوان

نادر قدیانی اوایل انقلاب در بخش کودک و نوجوان چند کار منتشر کرد وبی بدون مطالعه و پژوهش. از سال هزار و سیصد و شصت و هشت نادر قدیانی برای کودک و نوجوان باز هم کتاب چاپ کرد ولی این بار با تحقیق و بررسی و پژوهش.

در زمینه کار کودک و نوجوان قدیانی در سال هزار و سیصد و شصت و نه، همراه با هاشمی نژاد – همرزم برادر شهیدش- و آقای حجوانی، مثلثی را تشکیل دادند که بسیار موفق بود.

نادر قدیانی زمانی با خودش نشست و هر جور که حساب کرد دید اسم انتشارات قدیانی برای کودک و نوجوانی که مخاطب کارهای او هستند اسم مناسبی نیست. اینجا بود که اسم بنفشه را انتخاب کرد و کارهای کودک و نوجوان را با این اسم روانه بازار کرد. توی شناسنامه هم می زدند زیر نظر شورای بررسی که واقعا هم وجود داشت و سهم تاثیر زیادی در کارهای قدیانی داشت.

 

تجارب بین المللی انتشارات قدیانی

سال هفتاد و هشت و هفتاد و نه نادر قدیانی دید که چرخ اقتصادی کسب و کارش خوب نمی چرخد. تازه این با وجود تعداد کم رقبا بود؛ ده پانزده عدد. قدیانی آپارتمانش را در امیرآباد فروخت صد میلیون تومان و ماحصل را آورد تزریق کرد به چرخه کار. جواب نداد.

کارهای ترجمه هم که چاپ کردنشان با توحه به سیاست های وقت ارشاد چندان آسان نبود؛ این شد که نادر قدیانی نشست به مشورت با برادرش که تحصیل کرده بودو برادرها نتیجه گرفتند کارهای زیادی هست که در ایران انجام نشده و ممکن است آن طرف آب در فرنگ انجام شده باشد.

از آن وقت ، موسس انتشارات قدیانی، همراه یکی از دوستانش بیشتر از پنجاه سفر خارجی رفته اند که در آنها فقط کتابفروشی ها را بازدید کرده اند. خروجی این جهانگردی برای انتشارات قدیانی بود هم گشایش ها اقتصادی و کتاب های جدید.

تعداد کتابهای حاصل از جهانگردی نادر قدیانی، دویست و پنجاه تا سیصد عنوان است و در آنها به موضوعاتی پرداخته شده که در نوع خودشان سخت بوده. مثلا زمانی سخت بود درباره دستشویی رفتن بچه ها چیزی بنویسند، انتشارات قدیانی برای اولین بار و با لطایف الحیلی در حوالی اینور موضوعات کتاب چاپ کرد، طوری که هم بچه ها قضای حاجت را اصولی یاد بگیرند هم کباب نسوزد و سیخ سیاه نشود!

 

تن تن و سندباد در انتشارات قدیانی

سال هزار و نهصد و بیست و نه، تن تن را اولین بار ژرژ رمی معروف به هرژه خلق کرد. اولین داستان مصور اسمش بود تن تن در سرزمین شوراها. تن تن به عنوان خبرنگار و البته در معیت سگ خانگی اش میلو می رود به شوروی که نماینده قطب و بلوک شرق است. در بلوک شرق عده ای نادان و ستمگر دارند به مردم حکومت می کنند و اوضاع مردم اصلا خوب نیست.

استقبال از تن تن در سرزمین شوراها خوب بود، همین باعث شد مجموعه های بعدی تن تن هم چاپ شوند. نکتع ماحرا اینجاست که همه جای دنیا اوضاع خراب است و تن تن به عنوان قهرمان باید وارد شود و همه را نجات بدهد. تن تن شده بود شخصیت محبوب همه نوجوان ها. روسهای کمونیست، مردم بومی آفریقا، سیاه پوست های آمریکا و نژادهای شرق آسیا همه اما همه شان تصویر بد و خشنی داشتند. می شود گفت به نوعی تن تن جنگ افسانه ها را کلید زده بود.

محمد میرکیانی در ایران کسی بود که برای این جنگ در سرزمین افسانه ها فکر بکری کرد. تن تن با همه یاران و پز و افاده و دم و دستگاه از هادوک گرفته تا پروفسور تورنسل پایش دوباره به شرق باز می شود. بین افسانه ها جنگ می شود. یک طرف سندباد و یاران یک طرف هم تن تن که حتی دست به دامن کینگ کونگ و باقی قوم و خویش های هالیوودی می شود.

کار محمد میر کیانی، تن تن و سندباد اینقدری خوب و البته به جا بود که رهبر انقلاب اسلامی کار را تحسین کنند و برایش تقریظ بنویسند:

بسم الّله الرّحمن الرّحیم

 من هم همین قصّه را همیشه تعریف می کردم! حیف که خیلی ها آن را باور نداشتند. حالا خوب شد، شاهد از غیب رسید! راوی این حکایت که خود همه چیز را به چشم خود دیده، حکایت تن تن و سندباد را چاپ کرده است. حالا دیگر کار من آسان شد! همین بس است که نسخه ی این کتاب را به همه ی بچه ها بدهم .73/8/6

 

جوایز و افتخارات انتشارات قدیانی

اول که همان تقریظ رهبر انقلاب است. جز این می شود به اینها هم اشاره کرد:

ده دوره ناشر نمونه ی كشور به انتخاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. (سال های 1372، 1374، 1378، 1379، 1383، 1384، 1388، 1391 ،1394 ،1395)

 چهار دوره ناشر تقدیری كشور در سال های 1376، 1381، 1382 و 1385.

شركت كننده نمونه دهمین (1376) و بیست و چهارمین (1390) دوره نمایشگاه بین المللی كتاب.

 ناشر برگزیده ی سومین دوره  (1371) و تقدیر شده در ششمین جشنواره كتاب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان (1374).

 ناشر برگزیده (دوم) چهارمین نمایشگاه بین المللی آثار تصویرگران كتاب كودك (1378).

تقدیر شده در سومین دوره انتخاب بهترین كتاب دفاع مقدس (1376)

 

ناشر برگزیده هشتمین و دهمین و یازدهمین جشنواره ی كتاب های آموزشی رشد «آموزش و پرورش» (1380 و1381 و 1386 و1389 و1392 و1393).

ناضر برگزیده جهت شركت در نمایشگاه بین المللی كتاب كودك در ایتالیا در سال 1992 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

 ناشر برتر اولین جشنواره ی كتاب خانواده از سوی وزارت آموزش و پرورش (1386)

 ناشر تقدیر شده در مراسم كتاب پایداری به خاطر به چاپ رساندن رمان های پرمخاطب در زمینه ی دفاع مقدس (1385)

 اولین ناشر برگزیده در جشن كتاب تهران به انتخاب سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران (1385)

 ناشر برگزیده ی جشنواره ی ربع قرن كتاب دفاع مقدس (1388)

 ناشر شایسته تقدیر در بخش انتشارات و نشریات، دومین جشنواره ی (بهترین ها برای غنچه های شهر) از طرف شهرداری تهران (1390)

 ناشر شایسته تقدیر در نخستین بزرگداشت ناشران دفاع مقدس به عنوان فعال در عرصه نشر حوزه ی دفاع مقدس، از طرف انجمن دفاع مقدس و مدیر كل فرهنگی شهرداری تهران (1390)

 ناشر فعال طی هفتمین و نهمین جشنواره ی بین المللی انتخاب کتاب سال رضوی (1393 و 1395)

 ناشر شایسته ی تقدیر در هفدهمین همایش کتاب سال حوزه (1394)

ناشر  تقدیر شده در دوازدهمین جشنواره ی كتاب های آموزشی و تربیتی رشد در حوزه ی تولید كتاب های قرآنی.

 

کتابهای انتشارات قدیانی را چطور تهیه کنیم؟

فهرست کامل آثار انتشارات قدیانی را می توانید در سایت روزآهنگ ببینید. تازه های انتشارات قدیانی و پرفروشترین های این نشر هم در سایت روزآهنگ در دسترس شما هستند. پس از انتخاب کتاب یا کتاب های مورد نظرتان می توانید به راحتی سفارش خود را در سایت روزآهنگ ثبت کنید و در سریع ترین زمان کتاب را دریافت کنید. با روزآهنگ لذت کتابخوانی از خرید کتاب شروع می شود.