حالت نمایش
  • فقط نمایش کتاب‌های موجود
مرتب سازی براساس

تاریخ اسلام در آفریقای سده های میانی

گروه مولفان | رولند آنتونی اولیور| آنتونی اتمور| عباس برومند اعلم| معصومه قمی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: None

17,000 تومــان

انگلیسی برای دانشجویان رشته روان شناسی صنعتی و سازمانی

گروه مولفان | رضا غفارثمر| آنیتا باغداساریانس
ناشر: سمت
تعداد صفحات: None

9,000 تومــان

مقدمه ای بر علوم و فناوریهای شناختی و کاربردهای آن

گروه مولفان | کمال خرازی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 456

22,000 تومــان

تاریخ تحولات سیاسی ساسانیان

گروه مولفان | شهرام جلیلیان
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 652

32,000 تومــان

تاریخ نویسی در ایران

گروه مولفان | عباس قدیمی قیداری
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 240

11,000 تومــان

تاریخ نگاری در قرن بیستم از عینیت علمی تا چالش پسامدرن

گروه مولفان | گئورگ جی. ایگرس| محمدابراهیم باسط
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 272

12,000 تومــان

انگلیسی برای دانشجویان رشته روان شناسی

گروه مولفان | رضا پیشقدم| علی اکبر بوری
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 224

26,000 تومــان

نظریه سازمان

گروه مولفان | هاریدیموس تسوکاس| کریستین نودسن| حسن دانایی فرد| سید حسین کاظمی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 200

9,000 تومــان

بررسی مسائل آموزش و پرورش در ایران

گروه مولفان | احمد صافی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 236

11,000 تومــان

ابزارهای تدریس

گروه مولفان | باربارا گراس دیویس| احمدرضا نصراصفهانی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 700

37,000 تومــان

مقدمه ای بر جامعه شناسی نابرابریهای اجتماعی

گروه مولفان | علی کمالی
ناشر: سمت
تعداد صفحات: 344

15,000 تومــان

توسعه اقتصادی

گروه مولفان | معصومه رضایی| فریبا کشمیری
ناشر: سمت
تعداد صفحات: None

26,000 تومــان

Samt publication logo لوگوی انتشارات سمت

انتشارات سمت در یک نگاه

«سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها» این عنوان طولانی یک سازمان خیلی مهم است. آنقدر طولانی که حتی برای موسسین آن هم واضح بود قبل از هر چیز باید برای نامش فکری بکنند. سمت شد چاره نام طولانی سازمانی که راه طولانی و پیچیده ای هم جلو راهش قرار داشت.

این سازمان دولتی پژوهشی بنا بود و هست که بار تدوین کتاب های مبنایی و درسی را در سطح دانشگاهی به دوش بکشد. ماجرای تاسیس هم بر می گردد به هفتم اسفند هزار و سیصد و شصت و سه که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ای تصمیم گرفت در حال و روز کتاب های درسی علوم انسانی دانشگاه ها تغییر بنیادی ایجاد کند.

بودجه اول سمت را امام خمینی (ره) داد. مبلغی حدود یک میلیون تومان. کار با همین مقدار بودجه شروع شد و در ادامه راه سختی های زیادی در پیش بود. از جنگ گرفته تا بحران های مختلف آن دوران. سازمان فرهنگی نوپا و انتشارات سمت اما بنا داشت کارش را هر طور هست باقی بماند و مأموریتش را در حد وسع انجام دهد.

احمد احمدی اولین رئیس این سازمان بود و بعد از درگذشتش سکان کشتی را محمد ذبیحی به عهده گرفت.

سمت کتاب چاپ می کند و برای این امر لازم باشد همایش هم راه می اندازد و از پژوهش های مرتبط و ضروری بر تدوین کتاب هم حمایت می کند. تا آذر ماه هزار و سیصد و نود چهار انتشارات سمت بیشتر از دو هزار عنوان کتاب راهی چاپخانه کرده بود که تیراژشان هم حدود چهل میلیون است. انتشارات سمت در قیاس با دیگر ناشران بهای کتاب هایش کمتر است.

 

اولین رئیس سمت

حجت الاسلام دکتر احمد احمدی در سال هزار و دویست و دوازده در ملایر به دنیا آمد. دقیق تر اگر بگوییم، در یکی از روستاهای ملایر. دروس مقدماتی حوزه را که خواند برای ادامه کار به حوزه علمیه بروجرد رفت و پنج سال آنجا ماند. قم مقصد بعدی احمدی بود. در قم احمد احمدی موفق شد محضر علامه طباطبایی را درک کند و در درس تفسیر و فلسفه اسلامی ایشان شرکت کند. بقیه دروس سطح و خارج فقه و اصول هم در محضر آیات عظام بروجردی، سلطانی، مشکینی، محقق داماد، نجفی مرعشی و امام خمینی (ره) گذشت.

احمد احمدی همزمان به تحصیل فلسفه غرب در دانشگاه تهران پرداخت و در این رشته دکترا گرفت. کارنامه احمدی پر و پیمان است. او هفتاد مقاله نوشت، در حوزه و دانشگاه تدریس کرد و از بانیان تاسیس دانشگاه تربیت مدرس شد. احمدی تا مدت ها ریاست دانشکده علوم انسانی این دانشگاه را هم به عهده داشت.

از زمان تاسیس تا وقتی احمدی دار فانی را وداع گفت مسئولیت ریاست سمت را هم به عهده داشت.

 

نگاهی به انواع فعالیت های سمت و انتشارات سمت

سمت 35 گروه تخصصی تشکیل داده تا تولید محتوای علمی دانشگاهی را در حوزه های علوم انسانی و اسلامی مدیریت کنند

در سمت و انتشارات سمت برای بیشتر از دو هزار عنوان کتاب مبنایی، درسی و کمک درسی دانشگاهی تولید محتوا انجام شده است.

انتشارات سمت بیشتر از دو هزار عنوان کتاب را ویرایش محتوایی، ادبی و فنی کرده است

178 عنوان کتاب آموزش زبان انگلیسی تخصصی توسط انتشارات سمت در همه رشته های دانشگاهی، هم علوم انسانی هم غیره، متناسب با ارزش های بومی و اسلامی، تدوین شده است.

انتشارات سمت بیشتر از 4400 طرح اولیه اثر را اعم از تصنیف ، تألیف و ترجمه در حوزه علوم انسانی و اسلامی بررسی کرده است.

انتشارات سمت بیشتر از دو هزار قرار داد کتاب تصنیفی، تألیفی و ترجمه را در حوزه علوم انسانی و اسلامی را به سرانجام رسانده.

بیشتر از پانصد عنوان کتاب توسط انتشارات سمت هر سال تجدید چاپ می شوند و حداقل در پانزده درصد این فقره بازنگری می شود.

انتشارات سمت تا الان بیشتر از سی و هشت میلیون نسخه کتاب چاپ کرده و با قیمت مناسب به دست دانشجویان رسانده است. قیمت تمام شده کتاب در انتشارات سمت حدود دو سوم یا سه پنجم بهای بازار در نمونه های همسان و همرده است.

انتشارات سمت با بیشتر از 2500 نفر از نخبگان و خبرگان امر در حوزه های مختلف ارتباط گرفته است

انتشارات سمت مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی را با هدف تحقیق و پژوهش در زمینه تولید و استاندرادسازی منابع دانشگاهی علوم انسانی در سه گروه پژوهشی راه اندازی کرده است. این سه مرکز از سال هزار و سیصد و نود و پنج به پژوهشکده ارتقا پیدا کرده اند.

انتشارات سمت 39 شماره نشریه چاپ کرده. این نشریه از ابتدا سخن نام داشت و از سال 1388 شد عیار. از دی 91 هم برای تغییر وضعیت و تبدیل به فصلنامه علمی-پژوهشی با نام پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی منتشر شد.

انتشارات سمت طرح هایی را هم در رابطه با مشارکت با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حوزه های علمیه به اجرا درآورده است. هدف هم نیل به اهداف مشترک بوده تا منابع مبنایی، درسی و کمک درسی تولید شوند.

سمت 28 موافقت نامه همکاری دوجانبه با دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، آلمان، روسیه، عراق، لبنان، سوریه، ترکیه و چین امضا کرده است.

سمت 36 عنوان کتاب درسی دانشگاهی و مبنایی علوم انسانی در چهارچوب همکاری با مراکز دانشگاهی و پژوهشی سایر کشورها منتشر کرده؛ 17 تا به روسی، 8 تا به انگلیسی، 16 عنوان به عربی، 3 عنوان به چینی و یکی هم به اردو.

سمت 18 کتاب آموزشی و کمک آموزشی برای کرسی های زبان فارسی، ایران شناسی، اسلام شناسی و شرق شناسی سایر کشورها تهیه و منتشر کرده است.

از دیگر موارد کارنامه سمت هم می توان به اینها اشاره کرد:

 

چاپ 59 عنوان کتاب و اهدای دهها هزار نسخه از کتابهای این سازمان به کتابخانه‌ها و دانشگاههای افغانستان تاکنون در راستای همکاریهای علمی و فرهنگی با کشور افغانستان از طریق تأمین منابع درسی دانشگاهی و حمایت از آثار اساتید افغانستانی، با توجه به خط و زبان مشترک با کشور افغانستان؛ حضور فعال سازمان «سمت» با هدف تحقق وظیفه اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و بازاریابی آثار و تولیدات خود، سالانه به طور متوسط در دو نمایشگاه بین‌المللی كتاب از آن جمله شركت در نمایشگاههای بین‌المللی كتاب افغانستان ، ترکمنستان ، روسیه ، لبنان ، انگلستان ، ترکیه ، آلمان ، مصر («سمت» در برنامه بلندمدت خود مصمم است حضورش را در نمایشگاههای مهم بین‌المللی پررنگ‌تر و تأثیرگذارتر نماید . )؛ سرمایه‌گذاری و فراهم كردن امكانات فیزیكی ، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و تجهیزات لازم برای توسعه كار كه هزینه‌های آن از محل درآمد اختصاصی سازمان تأمین شده و كمترین اتكا را به بودجه دولتی داشته است.

تربیت ده ها نیروی متخصص و کارشناس در امر ویرایش ، آماده‌سازی و تولید کتاب دانشگاهی ؛ راه‌اندازی وب‌سایت به نشانی www.samt.ac.ir در سال 1381 با هدف ارائه خدمات و عرضه به روز اطلاعات کتابها و اخبار سازمان در آن و دریافت نظرات مخاطبان و ارائه آن به 4 زبان فارسی ، عربی ، انگلیسی و روسی (که دربین دانشگاهها و مراکز پژوهشی وب‌سایت 4 زبانه بسیار نادر است . ) ؛ راه‌اندازی کانال کتابها و فعالیتهای «سمت» و صفحه این سازمان در اینستاگرام و آپارات.

 

برگزاری 41 همایش ، نکوداشت و نشست علمی و کارگاه آموزشی مستقل و 24 همایش و نکوداشت مشترک ؛ انتشار 75 شماره خبرنامه سمت .

 

افتخارات سمت و انتشارات سمت

 

ناشر برگزیده سالهای ۱۳۷۶ ، ۱۳۷۹ ، ۱۳۸۱ ، ۱۳۸۳ ، ۱۳٨٩ ، ۱٣٩۱ و شایسته تقدیر 1396 .

دو طرح پژوهشی «سمت» با عنوان گزارش و ویرایش شاهنامه : نامه باستان در 9 جلد و تاریخ هنر اسلامی در 5 جلد در جشنواره خوارزمی ، سال 1386 برگزیده شدند

171 عنوان از کتابهای «سمت» و دریافت جوایز کتاب سال و کتاب فصل برگزیده شدند.

تقدیر از خدمات سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها ( سمت ) در تولید کتابهای درسی برای دانشگاههای منطقه اکو توسط مؤسسه فرهنگی اکو به عنوان تنها سازمان انتشارات دانشگاهی در سطح منطقه که به صورت اختصاصی به انتشار کتب درسی و دانشگاهی پرداخته و کتب مختلفی به زبانهای رایج منطقه اکو از جمله 59 عنوان کتاب دانشگاهی برای تدریس در دانشگاههای افغانستان، منتشر نموده است.

انتشارا سمت به عنوان  سازمان برتر در نمایشگاه جامع دستاوردهای سی ساله وزارت علوم ، ‌تحقیقات و فناوری ، سال 1387 معرفی شد.

رتبه اول در حوزه سازمانهای وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و رتبه دوم در زمینه توانمندسازی در اولین جشنواره تجلیل از روابط‌ عمومیهای برتر دانشگاهها ، مراكز پژوهشی و فناوری و سازمانهای مرتبط ، سال 1388 به انتشارات سمت رسید.

انتشارات سمت در زمینه توانمندسازی و ارتقای روابط عمومیها در سومین و چهارمین جشنواره روابط عمومیهای برتر دانشگاهها ، مراكز پژوهشی و فناوری و سازمانهای مرتبط ، سالهای 1389 و  1390 برگزیده شد.

نشریه « پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی » وابسته به مرکز تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمان موفق شد اعتبار علمی ـ پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری دریافت کند.

انتشارا سمت در نهمین نمایشگاه كتاب استانی ایلام ، 1394 ناشر برگزیده شد.

غرفه انتشارات سمت در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران ، 1388 برگزیده شد.

 

کتابهای انتشارات سمت را چطور تهیه کنیم؟

برای خرید کتاب در میان آثار انتشارات سمت می توانید سفارش خود را به سادگی در سایت فروشگاه اینترنتی کتاب روزآهنگ ثبت کنید و در سریع ترین زمان کتاب را دریافت کنید. فهرست کامل کتاب های نشر سمت، پرفروش ترین ها و تازه های نشر سمت هم در سایت روزآهنگ در دسترس شما هستند.