حالت نمایش
  • فقط نمایش کتاب‌های موجود
مرتب سازی براساس

دایره المعارف مصور خون آشام اقیانوس

گروه مولفان | درک هاروی| سید داریوش طاهرزاده| حسنا مرادی
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 208

80,000 تومــان

دانشنامه مصور اختراعات آمریکایی

گروه مولفان | نگار باغانی
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 96

30,000 تومــان

دایره المعارف مصور اسرار ستارگان

گروه مولفان | ذوالفقار دانشی| ابو بوسا لوئیس
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 256

85,000 تومــان

دایره المعارف مصور دنیای جادویی دیزنی

گروه مولفان | جیم فنینگ| داریوش دل آرا
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 200

70,000 تومــان

دایره المعارف مصور زمین شگفت انگیز ما

گروه مولفان | جان وودوارد| الهام شوشتری زاده
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 208

80,000 تومــان

دایره المعارف مصور 100 جانور شگفت انگیز

گروه مولفان | درک هاروی| محبوبه عمیدی
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 256

85,000 تومــان

دایره المعارف مصور بدن شگفت انگیز ما

گروه مولفان | استیو پارکر| محمود حاج زمان| ذوالفقار دانشی| حسنا مرادی
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 208

80,000 تومــان

دایره المعارف مصور جنگجویان

گروه مولفان | گرانت| حامد قدیری| نگار باغانی| حانیه سادات رضازاده| حمیده اکبری
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 352

80,000 تومــان

دانشنامه مصور روسای جمهور آمریکا

گروه مولفان | جیمز باربر| حامد قدیری| معصومه تاجیک
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 72

25,000 تومــان

دانشنامه مصور جادوگران

گروه مولفان | داگلاس آرتور هیل| داریوش دل آرا
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 60

25,000 تومــان

دایره المعارف مصور جنگ افزار

گروه مولفان | گرت جونز| الهام شوشتری زاده
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 440

100,000 تومــان

دانشنامه مصور ادیان جهان

گروه مولفان | میرتل لانگلی| حسینعلی نصراللهی| حامد قدیری
ناشر: سایان
تعداد صفحات: 72

25,000 تومــان

انتشارات سایان

انتشارات سایان در سال 1390 توسط حامد کفاش تاسیس شد. انتشارات سایان و حامد کفاش به نوعی تلاش کرده اند به سوال های مهم جواب های کامل بدهند؛ یک طورهایی تلاش کرده اند سوال ها و رخدادها را بگذارند یک طرف، در مقابلشان آن طرف صف دایره المعارف ها را تشکیل بدهند جوری که مو لای درز قضیه نرود.

سوال هایی که چشم انتشارات سایان را گرفته اند، تاریخی هستند، سیاسی هستند و حتی گاهی در مورد بدن انسان کار کرده اند یا مثلا  انتشارات سایان فیلم و سینما را هدف گرفته یا حاصل کار شده دایره المعارف مصور ماشین.

موضوعات دایره المعارف ها با هم فرق دارند ولی در یک چیزی مشترک اند. جواب هایشان تنها از متن نیست، انتشارات سایان همه سعی اش را کرده جواب را با همه ابزارهای ممکن و حاضر در یک کتاب بدهد. عکس و تصویر یکی از این ابزارهاست که سایان تلاشش را موردشان به کار گرفته. مثلا اگر موضوع کار بحثی تاریخی است حامد کفاش و رفقا در انتشارات سایان علاوه بر متن عکس و تصویر را گلچین کرده اند تا مخاطب خودش را در واقعه و فضا احساس کند.

 

کارها در انتشارات سایان چطور پیش می روند؟

حامد کفاش و انتشارات سایان به مشورت و تصمیم گیری های جمعی خیلی اعتقاد دارند. برای هر تصمیم از لحظه ایده تا اجرا و حتی توزیع، پانزده نفر در انتشارات سایان مشارکت دارند. جایی حامد کفاش در باره این جمع دوستانه گفته بود دور هم جمع شده ایم تا درباره انقلاب اسلامی ایران کتاب هایی را برای نسل جدید کشور تالیف کنیم.

 

روایت تاریخ انقلاب اسلامی ایران در انتشارات سایان

کفاش گفته بود درباره تاریخ انقلاب اسلامی ایران و شخصیت هایش منابع خیلی کم هستند و محدود. همین هم جرقه و انگیزه اولیه بوده تا با شیوه ای نو برویم سراغ روایت تاریخ انقلاب و جنگ.

اولین کاری که که با مهر و نشان انتشارات سایان بیرون آمد، روایت تاریخ جنگ ایران و عراق بود که البته در این روایت هم کار مصور انجام شد.

حامد کفاش در انتشارات سایان قسمت عمده ای از اهدافش را طوری انتخاب کرده که به اهمیت تاریخ و روایت انقلاب مربوط باشد. برای این کار هم زندگی انسان ها و نام های بزرگ انتخاب شده اند؛ روسای جمهور، نخست وزیرها، نهادهایی که در انقلاب به وجود آمدند، مثل شورای نگهبان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جاهایی مثل این.

در انتشارات سایان تلاش می کنند مخاطب به مدد تصاویر در زمان سفر کند و حال و هوای روزهایی را که دارند در موردش حرف می زنند برای مخاطب بازسازی کنند.

دغدغه دیگر حامد کفاش و رفقایش در انتشارات سایان جواب به این سوال است که «بالاخره کدام روایت تاریخی صحیح است؟» یا «چه کسی تاریخ را درست نوشته است؟»

 

روایت زندگی امام خمینی (ره) در انتشارات سایان

حامد کفاش اعتقاد داشته در مورد زندگی امام (ره) برای کسی که بعد از سال های هزار و سیصد و شصت متولد شده، باید روایت صحیح را ارائه کرد و کسی که در این سالها متولد شده در معرض انواع سوالها و شبهه هایی است که رسانه برایش درست کرده.

دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی (ره)، تلاش حامد کفاش و رفقایش در انتشارات سایان برای ارائه روایت صحیح تاریخ است از مهر ماه سال هزار و دویست و هشتاد به مدت هشتاد و شش سال تا چهاردهم خرداد پرحادثه هزار و سیصد و شصت و هشت که سالروز ارتحال امام خمینی (ره) است.

انتشارات سایان برای روایت زندگی امام (ره) سراغ منابع زیادی رفته است، خاطرات، فیلم ها و عکس ها و از همه مهتر تجربه چاپ بیست اثر قبلی تا روایت درست از آب در بیاید و نعل به نعل مطابق واقعیت.

جعفر شیرعلی نیا نویسنده کتاب دایره المعارف امام خمینی (ره)، جایی در مصاحبه ای گفته بود که جامعه ما شفاهی پسند است و دوست دارد مطالب را جای خواندن بشنود. بعد این ذهن شفاهی ممکن است دچار تلاطم ذهنی بشود و خطا کند. همین است که وقتی که روایت ها دست به دست می شوند و با اصل واقعه متفاوت از آب در می آیند.

برای اینکه دایره المعارف زندگی امام (ره) در انتشارات سایان از این تفاوت اصل با روایت آسیب نبیند، جز در موارد خاص از مصاحبه استفاده نکرده است و نهایتا از مقایسه مصاحبه های قبلی بهره برده. چرا که اولا با گذشت زمان مثلا با طی شدن پنجاه سال حافظه ها دچار خطا می شود، دوما بعضی آدم ها در مصاحبه های مختلف حرف های متفاوت زده اند.

شیرعلی نیا و انتشارات سایان برای روایت زندگی امام(ره) سراغ کتاب های تاریخی و تحلیلی و خاطرات منتشر شده رفته اند و از همه مهمتر خود صحیفه امام خمینی (ره) که حاوی سخنرانی ها و پیام ها و نامه های امام است. آثار منتشر شده خود امام خمینی (ره) هم از دیگر منابع استفاده شده جعفر شیر علی نیا در تالیف دایره المعارف زندگی امام خمینی (ره) است.

این کتاب بیشتر از هزار و دویست عکس دارد. عکس ها مربوط به حاشیه و متن زندگی امام خمینی (ره) هستند و حال و هوای روزهای زندگی بنیان گذار انقلاب اسلامی را تداعی می کنند و بعضی از این عکس ها برای بار اول است که منتشر شده اند. البته در انتشارات سایان حواسشان بوده که منبع عکس ها هم بنویسند و اسم عکاس ها را در نمایه کتاب بیاورند. خلاصه همه عکس ها شناسنامه دارند و خط و ربطشان معلوم است.

یک ویژگی مهم دیگر این کتاب جامعیت آن است. از وقایع مشروطه و جنگ جهانی گرفته تا روزهای حضور امام خمینی در حوزه علمیه برای خودشان در این کتاب صفحات پر و پیمان دارند.

 

دایره‌المعارف «زندگی و زمانه حضرت آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای» در انتشارات سایان

در انتشارات سایان عقیده بر این است که جنگ تاریخی اتفاق خواهد افتاد. از این جنگ هم شیرعلی نیا و حامد کفاش و بقیه سایانی ها تعریف خاصی دارند. آنها می گویند دشمنان به تاریخ و روایت انقلاب اسلامی حمله می کنند تا آن طور که می خواهند کتاب انقلاب را بنویسند و نقل کنند

شاید به همین دلیل باشد که نشر سایان سراغ زندگی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای رفته باشد. برای این دایره المعارف، انتشارات سایان اول کار چراغ خاموش جلو می رود تا حساسیت های ماجرا باعث توقف یا اشکال در کار نشود. کار که سر و شکل می گیرد و نزدیک انتهاست، می روند دنبال هماهنگی و مجوز.

دفتر انقلاب اسلامی از خروجی کار حمایت می کند و بعد هم قرار می شود اثر همان در شکل خصوصی منتشر شود و انتشارات سایان مثل بقیه کتابهایش تنها عمل کند.

کتاب هزار صفحه دارد و بیشتر از هزار عکس دیده نشده یا کمتر دیده شده. هفتاد و پنج سال از زندگی رهبر انقلاب را هم روایت می کند که بیست و پنج سالش مربوط است به دوران رهبری.

کتاب با روزهای کودکی و مدرسه شروع می کند و جلو می رود. روزهای مبارزه و انقلاب را روایت می کند و می رسد به روزهای پیروزی انقلاب. جنگ و دوران ریاست جمهوری بخش دیگری از صفحات این کتاب است و بعد هم سالهای رهبری در دوران سازندگی و اصلاحات تا امروز.

لابلای صفحات دایره‌المعارف «زندگی و زمانه حضرت آیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای» روایتی از حوادث داخلی هست و منطقه ای و بین المللی. در واقع با سیاست و تاریخ و مسائل اجتماعی آمیخته است. نگارش کتاب هم چهار سال طول کشیده است.

 

«زندگی و زمانه آیت‌الله سیدمحمد حسین بهشتی» در انتشارات سایان

تلاش های انتشارات سایان برای پیروزی در جنگ تاریخ نگاری، فصل های زیادی دارد. مثلا کتابی درباره جنگ. جز امام و رهبر انقلاب هم شخصیت هایی هستند که زندگی شان روایت شده مثلا آیت الله هاشمی رفسنجانی یا آیت الله شهید سید محمد حسین بهشتی.

از تابستان هزار و سیصد و شصت که آیت الله بهشتی به شهادت رسید کتاب و اثر کاملی در مورد زندگی ایان منتشر نشده بود تا زمانی که انتشارات سایان رفت سراغ این موضوع. عجیب است ولی حقیقت دارد؛ شهید بهشتی یکی از ارکان انقلاب بود و حتی امام در موردش گفته بهشتی یک امت بود. با این همه در مورد این امت امام کتاب، برای مدتها اثری درخور چاپ نشده بود.

شهید بهشتی از سال 44 تا تا 49 به هامبورگ می رود و بعد برمیگردد ایران. 49 تا 57 هم در دل ماجرای انقلاب نقش ایفا می کند. عضویت در شورای انقلاب و ریاست در دیوان عالی کشور با حکم امام خودشان به تنهایی نشان می دهند گفتنی ها در مورد این شهید خیلی زیاد است. گفتنی هایی که انتشارات سایان تلاش کرده بخشی از آنها را روایت کند.

در کتاب 150 سند هست که قبلا جایی منتشر نشده اند و کتاب از سال 1307 سال تولد شهید بهشتی شروع میشود تا زمان آمدن ایشان به حوزه علمیه اصفهان و قم و تهران. کتاب تا هفتم تیر سال شهادت بهشتی و یارانش پیش می رود.

برای خواننده روزهای شهید بهشتی در ایام کوشش مردم تلاش ها برای ملی شدن صنعت نفت و حتی روزهای دادگاه مصدق و بازرگان قطعا خواندنی هستند.

« در جست‌وجوی دین و فلسفه زندگی و زمانه او » اسم فصل اول کتاب است، از تولد تا چهل و دو. فصل دوم عنوانش  «مرکزی اسلامی برای اروپا» است و مربوط به تلاش های شهید در پنج سال حضورش در اروپا.

اول فصل سوم تیتر «پیروزی پس از ناامیدی زندگی و زمانه بهشتی» اسم گرفته و مربوط است به بازگشت شهید بهشتی به ایران در سال چهل و نه و وقایع را تا پیروزی انقلاب در سال پنجاه و هفت روایت می کند.

سه فصل بعدی کتاب هم راوی سال های زندگی شهید آیت الله دکتر سید محمد حسین بهشتی هستند تا شهادت

 

کتاب های انتشارات سایان را چطور تهیه کنیم؟

برای خرید کتاب یا اطلاع از تازه های انتشارات سایان می توانید از موتور جستجوی قدرتمند سایت روزآهنگ استفاده کنید. کتاب مورد نظرتان را می توانید در سایت روزآهنگ به راحتی پیدا کنید آسان سفارش دهید و در سریعترین زمان دریافت کنید. خرید کتاب در سایت روزآهنگ به تجربه ای لذت بخش تبدیل شده است.